BURSA AKÜ – ÜCRETSİZ TESLİMAT – Otomobil

Gazcılar Caddesi

Kiremitçi, 7. Sakarya Sk. No:13, 16220 Osmangazi/Bursa

Haftanın 7 Günü

7/24 Yol Yardım Akü Hizmeti

Akünüzün Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler

Kullandığınız Akülerin Ömrünü Uzatacak Tavsiyeler
Soğuk kış aylarında otomobilinizin marşına basıyorsunuz; fakat aracınız çalışmadı? tahmin ediyoruz ki, o gün acil bir işiniz var ve yetişmek zorundasınız..Veya son zamanlarda arabanızı çalıştırırken sorun mu yaşıyorsunuz? Akünüzün bitmesine yakın bir zaman kalmış olabilir. Akünüzün bitmesini  kesinlikle beklemeyin, ve akünüzün ömrünü uzatacak ve performansını arttıracak 5 tavsimizi dikkate alın.

Akünüzün Temizliğini Kontrol edin

Toz, çamur ve yağ gibi kirlilik kaynakları akünüzün kutusuna zarar verebilir. Bu yüzden aracınızı servise götürdüğünüz taktirde, akünüzün de temizlendiğinden ve kutup başlarının kontrol edildiğinden emin olun. Eğer kutup başlarında korozyon veya asit görürseniz,  su ile temizledikten sonra kutup başı bağlantılarına bir miktar yağ sürerek bir daha olmasına engel olabilirsiniz.

Düzenli olarak soğuk havaya maruz kalmak akünüzün ömrünü daha kısaltacaktır.  Özellikle sert soğukların olduğu aylarda ve bölgelerde yaşıyorsanız akünüzü soğuktan izole etmenizi tavsiye ediyoruz.

Akünüzü Soğuktan Koruyunuz

Motor çalışmıyorken, far ve enerji harcayan diğer araçları açık tutmaktan uzak durun

Dalgınlığınıza gelen zamanlar olabilir. Aracınız kapalıyken açık bırakılan far ya da radyo, genellikle akünüzün bitmesine sebep olacaktır. Bu duruma maruz kalmak akünüzün ömrünü kısaltacaktır.  Dolayısıyla, motor çalışmazken farlarınızı ve enerji harcayan diğer donanımları da kapalı tutmaya ekstra çaba gösterin.

Yorum yapın